דשא סינטטי הינו כיום אחד ממוצרי הנוי והגינה הפופולאריים והנפוצים ביותר, כאשר מדי שנה עוד ועוד בעלי גינות פרטיות מחליטים להחליף את מרבדי הדשא הרגיל במרבדי דשא סינטטי, וכמוהם גם מעצבים ואדריכלים של גינות ציבוריות, גינות של מוסדות שונים וכד'.
בחירה של דשא סינטטי אינה עניין פשוט וטריוויאלי כמו שהוא נראה, כאשר ישנם פרמטרים רבים לקחת בחשבון, דוגמת סוג הדשא שנבחר, צבעו, אורך הסיבים וצפיפותם וכד'.

עבור מי שמעוניין להחליף את הדשא הרגיל בגינתו לדשא סינטטי (או לרפד שטח כלשהו עליו אין כיום דשא בדשא סינטטי), להלן כמה נקודות שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת המוצר:

מיקומו ושימושיו הצפויים – בעת בחירת מרבדי הדשא הסינטטי לגינה שלכם, עליכם קודם כל לקחת בחשבון את השימוש שאתם מייעדים לו. ספציפית – כמה צפויים לדרוך עליו. האם הוא צפוי לשמש בעיקר לצרכי נוי במיקום עליו כמעט ולא דורכים בגינה, או האם הוא צפוי לעמוד במרכזה ולשמש כמשטח משחקים עבור הילדים או כשטח מעבר עליו דורכים הרבה? כמובן שבכל אחת מן האופציות כדאי ללכת על סוג אחר של דשא סינטטי, כאשר במקרה בו דורכים עליו יותר כדאי ללכת על דשא סינטטי בעל סיבים צפופים וקשיחים יותר (להסברים מפורטים מומלץ לפנות כאמור לסוכן המכירות מולו תעבדו..).

חשיפה לשמש – האם הדשא הסינטטי צפוי לעמוד במיקום החשוף לשמש במהלך מרבית היום, או במקום מוצל. במקרה בו הוא חשוף לשמש כדאי ללכת על דשא סינטטי בעל סיבים עמידים יותר (ישנם סוגים שונים של דשא סינטטי המותאמים יותר לחשיפה מוגברת לשמש), כאשר כדאי גם להתחשב בצבע, אשר צפוי לדהות בקצב מהיר יותר במידה והחשיפה לשמש דומיננטית.

מרקם הדשא –  כאמור, ניתן כיום למצוא סוגים רבים ושונים של דשא סינטטי, ביניהם מרבדי דשא נעים ורך יותר, מחוספס וקשיח יותר וכד'. עבור מי שמעוניין למקם את הדשא הסינטטי במיקום מרכזי עליו ישחקו הילדים וכד', מומלץ כמובן ללכת על הסוגים הרכים  והנעימים יותר לדריכה ומגע. עבור מי שמעוניין להציב את הדשא הסינטטי במיקום צדדי בגינה לצרכי נוי בלבד, ייתכן כי הסוגים המחוספסים יותר והרכים פחות, להם יתרונות משלהם, יתאימו יותר..

גובה הסיבים וצפיפותם על פי המיקום – ניתן כאמור למצוא כיום דשא סינטטי בעל סיבים ארוכים יותר או פחות, צפופים ברמה כזו או אחרת. ככל שהסיבים יהיו צפופים וגבוהים יותר, כך הוא יהיה עמיד יותר בפני דריכה מרובה. עם זאת, סיבים גבוהים וארוכים מדי עשויים להוות בעיה, שכן לאחר זמן מה הם עשויים ליפול.

לסיכום, מומלץ לעשות עבודת מחשבה והכנה מעמיקה ויסודית לפני שמחליטים ומתקינים דשא סינטטי בגינה שלנו. במיוחד, מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע ולעמוד על כל הפרמטרים והפרטים הקטנים…

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן