כל מי שמתעניין או התעניין בשנים האחרונות העולם הגינון והנוי, ודאי מכיר את אחד המוצרים המעניינים והיעילים ביותר בתחום, פיתוח של עשרות השנים האחרונות – דשא סינטטי. כיום, ניתן למצוא מרבדי דשא סינטטי באינספור גינות פרטיות בכל רחבי הארץ והעולם, כמו גם בגינות ציבוריות רבות, גינות של מוסדות שונים דוגמת בתי מלון או בריכות שחייה וכד'. מאז כניסתו לשוק, הדשא הסינטטי כבש בסערה פלח גדול ממנו, ונראה כי הפופולאריות שלו רק הולכת וגואה משנה לשנה.


לדשא סינטטי יתרונות רבים וברורים על גבי דשא רגיל, דוגמת חיסכון במי השקיה או בצורך בטיפולים שוטפים נגד מזיקים ומחלות וכד', יתרונות אשר הופכים אותו למבוקש ופופולארי כל כך בקרב בעלי גינות כאלו או אחרות.
אך אולי יותר מכל, הגורם העיקרי הגורם לדשא הסינטטי להיות מוצר נמכר ומוצלח כל כך הוא היתרונות הכלכליים שהוא מספק למשתמשים בו.

כל יתרון ניתן לתרגם לכסף – דשא סינטטי חוסך לנו המון

למעשה, כמעט כל יתרון שניתן למנות בנוגע לדשא הסינטטי לעומת דשא רגיל, ניתן להמיר לערך כספי. לדוגמה, החיסכון המשמעותי במי השקיה אמנם תורם בראש בראשונה למאזן המים המתוקים העדין והשברירי כל כך של מדינה כמו ישראל אשר משק המים שלה נמצא במשבר מתמשך, אך ניתן להסתכל על אותו יתרון בדיוק מנקודת מבט כלכלית – חיסכון במים מתוקים משמעותו הישירה חיסכון כספי, וחיסכון זה בלתי מבוטל בכלל במצב מחירי המים בישראל כיום. מוסדות שונים המחזיקים משטחים רחבי ידיים המצופים מרבדי דשא (דוגמת בריכות שחייה, בתי מלון, גני אירועים וכד'…) יכולים לחסוך מאות ואלפי שקלים מדי חודש בחשבון המים שלהם על ידי שימוש במרבדי דשא סינטטי במקום דשא רגיל.
יתרון מרכזי נוסף של דשא סינטטי הוא העמידות המוחלטת בפני מחלות ומזיקים. החיסכון בטיפולים חודשיים ובריסוס והדברה ניתנים כמובן גם הם לתרגום מיידי לכסף, ושווים אלפי שקלים מדי שנה עבור גינה בינונית ואפילו קטנה.

כאמור, כל יתרון כמעט של הדשא הסינטטי על פני פתרונות נוי אחרים (וישנם הרבה יתרונות כאלו..) ניתן לתרגום לכסף, וללא מעט ממנו. אולי למעשה זוהי הסיבה העיקרית והראשונה לפופולאריות העצומה של דשא סינטטי בישראל ובעולם כולו. כמובן שגם מצב משק המים וכד' חשובים מאוד לכולנו, אך בעולם של ימינו הגורם בעל ההשפעה הגדולה ביותר על החלטות הצרכנים השונים בקנה מידה גדול הוא הגורם הכלכלי.

יותר ויותר אנשים ומוסדות שונים (וביניהם גם מוסדות המדינה אשר מתחילים להשתמש בדשא סינטטי בשטחים ציבוריים שונים) מבינים עם חלוף הזמן את היתרון הכלכלי העצום הגלום בשימוש בדשא סינטטי, ופשוט עוברים לחלופה המתבקשת הזו…

גינה מושלמת ראשי

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן