כל מי שמתעניין אפילו קצת בעולם הגינון והנוי, וגם מי שלא ממש מתעניין אך יצא לו להיתקל בגינות פרטיות או ציבוריות לאחרונה, וודאי מודע לכוכב החדש בתחום זה – הדשא הסינטטי. אמנם לא מדובר בדבר כל כך חדש – דשא סינטטי כבר קיים כמה עשרות שנים טובות בעולם שלנו, אך נראה כי רק לאחרונה הוא תופס תאוצה של ממש ומתחיל לכבוש בעלי גינות פרטיות או אחראים על גינות ציבוריות בהמוניהם.

 

כך, ניתן למצוא כיום דשא סינטטי בגינות של בתים פרטיים, בגינות ציבוריות ושטחים ציבוריים שונים (דוגמת גני שעשועים עבור ילדים וכד'..) ובמגוון מיקומים נוספים.
אך הדשא הסינטטי אינו מיועד אך ורק עבור בעלי גינות פרטיות או עבור גינות ציבוריות – בפועל, ניתן למצוא לא מעט אנשים המתגוררים בדירות כאלו ואחרות, אשר משתמשים בדשא סינטטי. לרוב, מדובר בגינות גג או בגינות גן, דוגמת גינות המתאפיינות בפאטיו כזה או אחר.

תמיד רוצים כמה שיותר ירוק – דשא סינטטי בדירות

באופן כללי, ניתן לומר כי מרבית האנשים היו מעדיפים להכניס קצת טבע, ירוק וצומח אל תוך הבית שלהם. לכן, כמעט בכל בית או דירה כיום ניתן למצוא לפחות עציץ או שניים, שלא לדבר על גינות פרטיות אותן ניתן למצוא כמעט בכל בית צמוד קרקע. נראה כי לאדם שאיפה טבעית כלשהי להכניס מעטו מהטבע והצומח אליו הביתה – כולנו מבינים את זה…
לכן, השימוש בדשא סינטטי הופך להיות פופולארי כל כך בקרב קבוצות גדולות באוכלוסייה, ולא רק בקרב בעלי גינות פרטיות.
בקרב בעלי הדירות, ניתן למצוא דשא סינטטי לרוב, כאשר דירות גג או דירות גן הן הדירות האופטימאליות לדשא זה. כך, מי שמתגורר בתל אביב, למשל, בדירת גג, ישמח להכניס קצת ירוק ו"טבע" לגג שלו, ולהפוך אותו לפינת חמד ירוקה ופסטוראלית, ממש בלב ליבה של העיר. כך, באמצעות מרבדי דשא סינטטי ניתן לצבוע ולרפד כל גג בצורה אופטימאלית, ללא צורך לבזבז מים או לתחזק באופן שוטף, כפי שנדרש במקרה של דשא רגיל.

בנוסף לדירות גג, גם בדירות גן שונות משתמשים לרוב במרבדי דשא סינטטי. דוגמה מצוינת היא אותן דירות המתאפיינות ב"פאטיו", סוג של חצר פנימית וגינה קטנה בתוך הבית. גם כאן, דשא סינטטי הוא פיתרון מצוין ומתבקש, אשר אפילו אינו חייב לקבל שעות של שמש מדי יום.

בעלי דירות למיניהם כבר גילו מזמן את סגולותיו ויתרונותיו הרבים והבולטים של הדשא הסינטטי עבורם.מעניין יהיה לראות איפה עוד יתחילו להשתמש בדשא סינטטי בעתיד…