דשא סינטטי הוא מוצר שרובנו מכירים מגינות פרטיות שונות, ובשנים האחרונות גם מגינות ציבוריות רבות בהן מותקנים מרבדי דשא מלאכותי באזורי המשחקים של הילדים והמנוחה של ההורים. הדשא הסינטטי אכן החל את דרכו כפיתרון ממוקד וייעודי עבור גינות, אשר בעליהן היו מעוניינים לחסוך את הכאב ראש שבתחזוק השוטף של מרבדי דשא אמיתי, כמו גם את העלויות הגבוהות.


מאז כניסתו לשוק ועד היום, התפשט הדשא הסינטטי כמעט לכל מקום ותחום אפשרי, כנראה בגלל יתרונותיו הרבים והבלתי מבוטלים מבחינה כלכלית, אקולוגית וכד'. בשנים האחרונות, ניתן למצוא דשא סינטטי גם במגרשי ספורט שונים, שכן הוא פשוט מהווה פיתרון מושלם גם עבור מקרים אלו.

עלויות תחזוק נמוכות, יציבות לאורך השנה ועוד – דשא סינטטי במגרשי ספורט

כאמור, כיום ניתן למצוא מרבדי דשא סינטטי המרפדים מגרשי ספורט רבים, ביניהם מגרשי קט רגל, מגרשי טניס ועוד. השימוש במרבדי דשא סינטטי במקום דשא רגיל (או במקום פתרונות רבים אחרים) במגרשי ספורט רחבי ידיים החל רק לפני מספר שנים, וכנראה שהוא תופס תאוצה בגלל היתרונות הברורים הנלווים לשימוש במוצר זה.
לדוגמה, עלויות ההשקיה והתחזוק השוטף של מרבדי הדשא במגרש כדורגל טיפוסי עלולות להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה, ואף מעבר לזה. כל העלויות הללו על השקיה, כיסוח הדשא, ריסוס והדברה וכד', ועדיין מגרשים רבים סובלים מקרחות ומדשא חולה, בין אם בעקבות מחלות כאלו ואחרות ובין אם בעקבות קרה בחורף או כל סיבה אפשרית אחרת. כאשר עוברים לעבוד באותו מגרש עם מרבדי דשא סינטטי במקום דשא רגיל, מקבלים בתור התחלה חיסכון של עשרות אלפי שקלים בשנה על השקיה ותחזוק שוטף וכמעט יום יומי (במקרה של מרבדי דשא רגיל…). בהמשך, מקבלים משטח רחב ידיים המרופד בדשא יציב לאורך כל השנה, כזה שאנחנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי יחזיק מעמד ויהיה איכותי ומלא בדיוק כפי שאנחנו רוצים, גם במקרה של קרה קשה בחורף או כל גורם מסכן אחר.

היציבות הזו של מרבדי הדשא הסינטטי אל מול מרבדי הדשא הרגיל שווה בעצמה המון כסף ושקט נפשי של מנהלי המגרש לאורך השנה. זו כנראה הסיבה העיקרית לכך שניתן לראות כיום יותר ויותר מגרשי ספורט שונים, הן כאלו מקצועיים והן כאלו חובבניים לרווחת הקהילה, אשר "מצופים" מרבדי דשא סינטטי במקום הדשא האמיתי שהיה שם לפני כן במשך שנים רבות (או במקום משטחים שבעבר היו אספלט או בטון בלתי נעימים ונוחים בעליל למשחקים…)

הדשא הסינטטי מהווה אם כן פיתרון אופטימאלי עבור מגרשי ספורט רבים, כמו גם עבור שטחים ציבוריים שונים, המשמשים למטרות פנאי כאלו ואחרות. כנראה שבשנים הקרובות, נראה עוד הרבה יותר ממנו…
דשא סינטטי למגרשי ספורט

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן