אם יש לכם חצר, אבל אתם לא נמנים על אותם ששמחים להשקיע בהשקיה ובכיסוח של דשא טבעי, כנראה שדשא מלאכותי הוא מה שאתם זקוקים לו. אך באופן טבעי, לפני שאנחנו מחליטים לוותר על הדבר האמתי טבעי שעולות שאלות כמו: מהם היתרונות של דשא מלאכותי? האם זו השקעה מוצדקת? במאמר שלפניכם ננסה להסביר מהו אותו דשא מלאכותי ומהם יתרונותיו.

מהו דשא מלאכותי?

דשא מלאכותי או דשא סינטטי הוא משטח שמטרתו להעמיד פנים שהוא הדבר האמתי. הדשא הטבעי. 

דשא מלאכותי מיוצר בצורה מוקפדת, על מנת להקנות לו מראה טבעי וריאליסטי. עם התקדמות הטכנולוגיה צורתו והתאמתו למוצר הטבעי הולכת ומשתפרת. ניתן למצוא דשא מלאכותי במקומות שונים כמו גני אירועים, גינות משחק לילדים, תחומים מסוימים בספורט ועוד.

המרכיבים העיקריים של הדשא המלאכותי הם:

  • פוליפרופילן – הוא פולימר תרמופלסטי (חומר המתרכך והופך גמיש בהשפעת חום ומתקשה בהתקררו) ונחשב לבין סוגי הפלסטיק הפופולאריים ביותר כיום. הוא משמש למגוון יישומים כמו תגים, טקסטיל, חומרי עטיפה, אריזות וחלקי פלסטיק, רכיבי מכוניות ועוד
  • פוליאתילן – פולימר תרמופלסטי, המבוסס על התרכובת אתילן (גז נטול צבע המופק מנפט וגז טבעי ומשמש כחומר גלם בין היתר בתעשיות הפלסטיק). גם הוא חומר אשר ניתן לשינוי צורה בהשפעת חום גבוה. למעשה, אפשר לייצר אותו במגוון תכונות מבוקשות בהתאם לצורך. 

שני המרכיבים הללו, מקנים לדשא המלאכותי תחושת אותנטיות לצד אורך חיים מרשים. שני החומרים הללו אינם מזיקים לבני האדם. בעת ייצור הדשא המלאכותי, מבטיח הפוליפרופילן מבנה בסיסי ויציב של הדשא המלאכותי, בעוד שהפוליאתילן הפלסטי משמש לייצור ועיצוב צורתו.

בזכות השימוש בשני החומרים הללו ניתן לנקות את הדשא המלאכותי בקלות רבה, והם גם מקנים לו את הגמישות לחזור למצבו הקודם גם אחרי הפעלת לחץ, כמו למשל העמדה של משטח כבד עליו.

יתרונות הדשא הסינטטי

1. דרישות תחזוקה נמוכות המובילות לעלות נמוכה

הדשא המלאכותי כמעט ואינו נזקק לטיפולים שוטפים כגון: כיסוח, השקיה, דישון, ועוד. מה הוא כן מבקש? שתברישו אותו מידי פעם ותפנו ממנו עלים שנשרו או לכלוך שהצטבר.

וכך חברים, אתם חוסכים זמן רב, ומורידים בעלות רכישתם של מכסחות דשא למיניהן. לא פחות חשוב הוא החיסכון רב המשמעות בהשקיה. כדי לשמור על הדשא הטבעי ירוק ושופע יש להשקותו בכמות מים נכבדה. כיום, המודעות לחיסכון במים היא גדולה והדשא המלאכותי נותן את הפתרון הטוב והיעיל.

2. עמידות

הדשא מלאכותי עמיד בכל מזג אוויר. בכל עונות השנה הוא שומר על צורתו וצבעו הירוק. בעוד שהדשא הטבעי מתייבש ונשרף תחת חומה של השמש ולעתים נפגע בקור ואז יש להחליפו בדשא חדש.

בדשא הטבעי, אזורים בהם הותרנו מתקנים שונים כמו נדנדות, או שולחנות וכסאות, נראים קרחים לאחר זמן מה ומאבדים מחנם. הדשא המלאכותי שומר על צורתו האסתטית גם במקרים אלה. עליו של הדשא שבים ומזדקפים ברגע בו מזיזים את המשקל מעליהם. 

3. אלרגיה

עבור אנשים עם אלרגיות עלול הדשא הטבעי להוות טריגר. הדשא המלאכותי מספק אלטרנטיבה היפו אלרגנית, המאפשרת לכל אחד ליהנות מחצר ירוקה ללא חשש מתסמיני אלרגיה אלה ואחרים.

סיכום

הדשא מלאכותי מציע יתרונות ופתרונות רבים שהופכים אותו לאפשרות מושכת עבור כל מי שנזקק או רוצה משטח ירוק בסביבתו.

החיסכון במים, עמידותו והאסתטיות שלו, לצד התחזוקה המינימלית הנדרשת, הופכים אותו לבחירה מושכלת וחסכונית.

מי שמעוניין בהתקנת דשא סינטטי בחצר, יכול להיות סמוך ובטוח כי הוא מבטיח מרחב מוריק ומזמין.

יתרונות הדשא המלאכותי

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן