כל בעל ובעלת בית פרטי שלהם כלב, היו רוצים להבטיח שהגינה הפרטית תהווה גם כמרחב נהדר ל'חילוץ עצמות' עבור בני הבית ההולכים על 4. ולצד זאת, בעת שמתקינים דשא סינטטי, לקוחות לא מועטים כלל, שואלים אותנו אם נוכחות הכלב היא 'דיל ברייקר', ואם נוכחות הכלבים תזיק לדשא בצורה כזאת או אחרת.

נפתח ונאמר כי אכן כן – דשא סינטטי יכול ורצוי שיהיה זה שיעניק לכלביכם את הקרקע הרכה והנעימה להתרוצץ עליה.

הדשא הסינטטי מעניק משטח רך ונעים, מייצר מרחב מוריק שאיננו ניזוק כתוצאה מן הטלפיים של כלבכם, ובשונה מן הדשא הטבעי שיכול בקלות רבה להיתלש וליצור 'חורים חומים' בגינה הירוקה, הרי שהוא תפור בחוזקה; אלמנט שכמובן משתנה בהתאם לסוג הדשא ומידת איכותו.

האם הדשא יינזק?

דשא סינטטי אמור להיות ערוך לעצימות גבוהה, וניתן להדגים זאת בכך שהוא לוקח חלק בלתי נפרד מן המרחב הציבורי שכולנו מכירים.

דשאים סינטטיים מעתרים מגרשי כדורגל, דשאים סינטטיים מותקנים למכביר בגינות ציבוריות ובפארקים, דשאים ומשטחי בטיחות הם גם חלק מגני ילדים בחלק מן המקרים.

כשם שישנם אזורים ציבוריים רבים 'המועדים לפורענות' עם מספר רב של הולכים רגל, לרבות חיות המחמד שלהם, כך ניתן להבין שדשא סינטטי בהחלט יכול להציג עמידות גבוהה ואיתנות.

חשוב לציין כי אם כלבכם יחליט שהוא חופר בדשא שוב ושוב, ומבלי שתרגילו אותו שאין לעשות זאת, הרי שאיננו יכולים להבטיח כי הדשא יחזיק מעמד אחרי ניסיונות חוזרים ונשנים. אולם בשגרה, הרי שאין כל דבר המונע מבעדכם להתקין דשא סינטטי בגינה.

צפיפות הסיבים 

אלמנט שיכול להשפיע באופן ניכר על מידת עמידותו של הדשא, והדבר נכון לכל דגמי הדשאים הסינטטיים, היא צפיפות הסיבים של הדשא.

ככל שיהא מדובר בצפיפות סיבים גבוהה יותר, כך הדשא הסינטטי יהנה מעמידות גבוהה יותר. גם אם יינזק במידה שטחית מסוימת, הרי שלא ניתן יהיה לראות את ההבדלים באופן כה ניכר.

יצוין שהדבר נכון גם באשר לחומר הגלם ממנו עשוי הדשא הסינטטי. ככל שתשקיעו בדשא איכותי יותר, בהתאמה הוא יפגין עמידות גבוהה הרבה יותר. 

ניקוי הדשא הסינטטי

כלבים ודשא סינטטי אמנם לא נוגדים זה את זה, אך יהיה זה מבורך לתחזק אותו מפעם לפעם ולהבטיח את חיוניותו.

במידה והכלב הטיל את צרכיו על הדשא, הקפידו שכן לנקות את הדשא, גם למען הניקיון הכללי, וגם למען השמירה על מראהו היפה והמוריק.

נוסף על כך, אנחנו ממליצים בחום להשתמש במבריש דשא סינטטי שיזקיר מחדש את סיבי הדשא מעלה, ובכך ישמר את המראה הנפלא של הדשא בדיוק כפי שהיה ביום שהותקן.

שימוש במפוח אוויר להסרת הלכלוך, הזקרת הסיבים וניקוי והברשה במעט סבון ומים לאחר הטלת הצרכים, יבטיחו לכם דשא סינטטי שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים ארוכות.

'רגע, ומה באשר לקרציות או פרעושים?'

כאן נוכל לגלות לכם דווקא יתרון מובהק שקיים לדשא סינטטי אל מול דשא טבעי.

בעוד שדשא טבעי מושך אליו מזיקים ומהווה עבורם מקום מחייה נהדר. הרי שהדשא הסינטטי דוחה במידה מסוימת את המזיקים והחרקים, ובכך כלבכם לא יהפוך את הדשא המלאכותי לאזור מחיה שורץ במזיקים. ההפך הוא הנכון.

התייעצו איתנו

ובכל שאלה והתייעצות, אנו בפשוט ירוק נשמח לעמוד לשירותכם.

פנו אלינו טלפונית או השאירו פניה באתר, ונשמח לעמוד לשירותכם.

כלבים ודשא סינטטי - חיבור מוצלח או הרפתקה מפוקפקת

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן