"דק סינטטי" הוא מושג חדש יחסית בעולם הנוי ועיצוב החוץ, מושג אשר הולך ותופס תאוצה מיום ליום, כאשר ביותר ויותר גינות פרטיות ושטחים ציבוריים נעשה שימוש במוצר המתקדם והנוח הזה. בעוד בעלי גינות פרטיות מתקינים בשטח הגינה שלהם דק סינטטי 

(הידוע גם בשם "דק פולימרי" בגלל שם החומרים מהם הוא מורכב – פולימרים…) בשל יתרונותיו הרבים ורמת הנוחיות שהוא מציע, בגינות ציבוריות וגני שעשועים בכל רחבי הארץ מותקנים משטחים שלמים של דק סינטטי כחלק מהתקן של העירייה והרשות המקומית, וזה כמובן בראש ובראשונה מכיוון שמדובר בפיתרון בטיחותי עבור אזורים בהם משחקים ילדים קטנים.

דק סינטטי והתאמתו לסביבת ילדים

בשלב זה עולה השאלה – מה יש בדיוק בדק הסינטטי אשר הופך אותו לפתרון אופטימאלי כל כך עבור סביבה המכילה ילדים, עד כדי כך שהוא הפך להיות חלק מהתקנות הבטיחותיות של רשויות מקומיות ומוסדות רשמיים של המדינה?
התשובה לכך היא כאמור – בטיחות. דק סינטטי המיועד לגני שעשועים ואזורי משחקים של ילדים עשוי בדרך כלל משילוב של חומרים מלאכותיים שונים וחומרים ממוחזרים (גומי, פלסטיק וכד'), אשר משולבים יחדיו על מנת ליצור משטח "מרופד" יחסית, בעל תכונות התומכות בבטיחות הילדים המשחקים עליו. משטח זה רך יותר, עובדה אשר כמובן נהיית משמעותית ביותר כאשר מדובר בילד קטן אשר במקרה מתחלק מהנדנדה עליה הוא יושב ונופל לרצפה. במקרה של רצפה "רגילה" (בטון, עפר או אפילו דשא) המכה שצפוי לספוג הילד עלולה להיות כואבת מאוד ואפילו פוצעת. במקרה של משטח של דק סינטטי רך ו"מרופד", המכה תהיה הרבה פחות כואבת ומזיקה

בנוסף, דק סינטטי העשוי חומרים ממוחזרים וסינטטיים מיוחדים הינו נעים יותר למגע הרגליים, כמו גם בטוח יותר להליכה יחפים למשל. במקרה של דק עץ רגיל, קיים סיכוי סביר כי במוקדם או במאוחר הילד שלכם יסבול משבבי עץ קטנים אשר ייכנסו לעור הרגליים שלו, מה שקורה בשלב כזה או אחר כאשר רצים יחפים על משטח עץ. לכל סוג משטח יש את הסכנות שלו (במקרה של בטון הוא עלול להתחמם יתר על המידה ולהכיל "שפיצים" ונקודות דוקרניות שעלולות לפצוע וכד'…), כאשר דק סינטטי הוא משטח מלאכותי אשר מתוכנן, מעוצב ומיוצר במיוחד כך שיהיה נעים וידידותי למשתמשים, ללא כל סכנה אפשרית.

אלו הן הסיבות העיקריות לכך שהתקנים המחמירים של המוסדות האחראיים על בטיחות ושלום התושבים כוללים בשנים האחרונות גם את החובה להתקין דק סינטטי מיוחד בגני שעשועים ואזורים המיועדים למשחקים של ילדים, בשטחים ציבוריים.

כאשר מוסיפים לתכונות הבטיחות שציינו לעיל גם את העובדה כי משטחים אלו עשויים בין השאר מחומרים ממוחזרים (כאלו שלא היו מתכלים במזבלה במשך מאות ואלפי שנים..), מקבלים פיתרון אשר הינו לא רק יעיל ובטיחותי עבור הילדים, אלא גם אקולוגי וידידותי לסביבה.

שימוש בדק סינטטי לריצוף גני שעשועים

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן