מה כוללת תחזוקת דשא טבעי?

כדי שהדשא הטבעי יסב לבעליו הנאה ויופי, בדרך כלל צריך לטפל בו בחודשי הקיץ. הסיבה היא שרוב זני הדשא הטבעי הנמכרים בישראל מגיעים מארצות חמות, ולפיכך מתאימים היטב לאקלים הישראלי. יחד עם זאת, הם אינם מותאמים לקור, כלומר בחורף הם יאטו את קצב צמיחתם ולפיכך יזדקקו לפחות טיפול.

דשא בגינה הופך אותה ליפה יותר, מזמינה יותר ונעימה יותר לשהייה או אירוח. הבעיה היא שדשא טבעי דורש מידה מסוימת של תחזוקה על מנת שיישאר ירוק ורענן, שהרי מדובר בצמח חי; ללא תחזוקה נאותה הדשא עלול להתייבש, לנבול ולשוות לגינה מראה עלוב ומוזנח.

הטיפול בדשא טבעי כולל בין היתר:

  • השקייה: נהוג להשקות את הדשא פעמיים בשבוע, בערך כ-1500 ליטר לכל 100 מטרים רבועים של דשא. אם תדירות זו אינה מספיקה והדשא מתייבש בין השקייה להשקייה, יתכן שהשורשים שלו שטחיים; במקרה כזה יש להשקות את הדשא בתדירות של פעם ב-3 או 4 ימים. דבר חשוב נוסף שיש לזכור או שמוטב להשקות בערב או בלילה ולא בשעות היום.
  • כיסוח הדשא: יש לבצע במכסחת דשא מקצועית שסכיניה חדים, ורק כאשר הדשא יבש. בזנים מסוימים יש לבצע כיסוח עמוק יותר, המכונה "קרקוף", המעודד צמיחה חדשה.
  • הדברת מזיקים ומחלות: דשא עשוי להיות מצע נוח ונעים גם להתפתחות של מזיקים שונים כמו תולעים, עשים ופטריות או מחלות כגון קימחון וחילדון. במקרה כזה ניתן לראות את הפגיעה בדשא ויש לטפל בבעיה באופן מיידי על מנת לתקן אותה ו/או למנוע את הישנותה.
  • אוורור ודילול: עם השנים האדמה מתחת לדשא מתהדקת ו"נחנקת", וכדי לשפר את הניקוז, את זרימת האוויר סביב שורשי הדשא ואת יכולתם לקלוט נוטריינטים מן הקרקע יש לבצע שתי פעולות: אוורור האדמה ודילול שכבת הדשא הקיימת.

יש פעולות נוספות שיש לבצע כדי לשמור על הדשא במראה יפה ורענן לאורך זמן, אולם אלה שצוינו לעיל הן העיקריות. כמובן שאת כל הפעולות הללו יש לבצע בכלים מתאימים, דשנים וחומרי הדברה מאושרים לשימוש ולהימנע מבזבוז של חומרים ובעיקר מים.

אפשר גם אחרת: דשא סינטטי

תחזוקת דשא טבעי היא עניין שדורש משאבים לא מבוטלים של זמן ושל כסף. יתרה מזאת, בעוד שאת רוב פעולות התחזוקה אפשר לבצע באופן עצמאי, יתכנו פעמים בהן עלול להתעורר צורך להתייעץ עם איש מקצוע כדי לפתור בעיות לא צפויות.

פתרון אחר עשוי להיות דשא סינטטי: הוא נראה בדיוק כמו דשא טבעי, ירוק ורענן, אבל עשוי מחומרים מלאכותיים שאינם זקוקים לכיסוח, דישון, אוורור, הדברה וכן הלאה. כל מה שצריך לעשות כדי לתחזק דשא סינטטי הוא לנקות אותו מדי פעם מהצטברות של אבק או לכלוך, בדומה לניקוי רצפה רגילה. נכון, זה לא דשא טבעי, אבל הוא עשוי להיות הרבה יותר משתלם!

תחזוק דשא טבעי

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן