צפיפות תפרים, עמידות UV, גובה הסיבים – על מה כולם מדברים? ולמה כל פרט ופרט כל כך משנה את התמונה המלאה? ובכן, כדאי לדעת כי כל היבט במפרט יכול לשנות את האופן שבו תחוו את הדשא הסינטטי מן הקצה אל הקצה. על-כן בחרנו להקדיש מאמר מדריך שלם המסביר על המשמעות של גובה הסיבים בדשא הסינטטי.

בכללותו, גובה הסיבים הוא איננו היבט טכני דומה לצפיפות התפרים או לעמידות, הוא אך ורק אלמנט וויזואלי, אפשר לומר קוסמטי, והוא נתון להעדפתכם האישית בלבד.

בדיוק כמו שישנם המעדיפים לכסח את הדשא בגינתם באופן מישורי ושטוח למדי, כזה המקנה מראה של מעין מגרש גולף או מגרש כדורגל, ולעומת יש מי שיבקשו לרכך אך יותר את החצר הפרטית שלהם עם סיבים גבוהים המביאים עמם מראה 'פראי' יותר במידת מה (ועדיין תוך שמירה על נראות אלגנטית ויפהפייה).

באיזה גובה סיבי דשא סינטטי מומלץ לבחור?

נטו-נטו-נטו העדפה אישית שלכם.

גובה הסיבים בדשא הסינטטי המגיע לכ-20 מ"מ עד 30 לכל היותר, מותאם באמת יותר למגרשי כדורגל או לגינות ציבוריות מסוימות, אך הוא יכול גם להתאים לחצר הפרטית, זאת אם תהיו מעוניינים במראה יותר נקי ושיותר מתאים כחצר משחקים לילדים גדולים.

לעומת זאת, בעלי חצרות פרטיות רבות מספרים לנו על העדפתם למראה פראי יותר כאמור, יש שיגדירו אותו כשופע, מראה של דשא עשיר, בריא ורענן.

כאשר ישנם ילדים קטנים המתרוצצים, רצון למראה של טבע פראי הרי שסיבים בגובה של כ-40 מ"מ ומעלה יכולים לענות ולעלות על הציפיות.

עניין של רכות

היבט נוסף שכדאי להכיר הוא הרכות של הדשא.

כאן נכנסים שני אלמנטים מרכזיים: צפיפות התפרים וגובה הסיבים.

צפיפות תפרים רבה יותר תעניק לדשא מראה חיוני וצפוף יותר, דבר אשר גם יגרום לדשא להיות רך ונעים יותר למגע.

לצד זאת, סיבים ארוכים יתרמו אף יותר לרצונכם להתקין דשא סינטטי רך, והוא יעניק לו מראה ומגע מושלמים.

יש חסרונות מסוימים בדשא סינטטי עם סיבים גבוהים?

פעמים רבות לקוחות מתייעצים איתנו בחשש, שמא אולי הם מפספסים דבר מה משמעותי שיכול להשפיע על ההחלטה.

למען שתקבלו החלטה בשקיפות מלאה ותוך שאתם נסמכים על כל הנתונים והמידע, נסביר לכם כי דשא סינטטי עם סיבים גבוהים מצריך תחזוקה מעט יותר תכופה עם מבריש דשא סינטטי. מטרתו של המבריש היא לזקור מחדש את הסיבים של הדשא, להעמידם ולהעניק להם את המראה הרענן והחיוני שהיה להם ביום בו הדשא הותקן לראשונה.

כאשר סיבי הדשא הסינטטי נרמסים או כאשר מונח עליהם משקל כבד, הרי שאט אט הזקירות שלהם פוחתת. באמצעות מבריש דשא סינטטי (ובאתרנו תוכלו למצוא את הסוויפר להברשת דשא), תשיגו את המטרה בתוך זמן קצר, ובו-זמנית גם תקבלו תחושת טיפוח אמיתית של חצר.

הסוויפר מגיע בתצורה המזכירה מכסחת דשא; זמן איכות שלכם בחצר הפרטית.

ובכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר ונשמח לסייע!

איך מנקים דשא סינטטי במרפסת?

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן