הנטייה הטבעית היא לשער כי מראהו החיוני והמוריק של הדשא הסינטטי נותר חזק ואיתן לאורך שנים ארוכות.

הדבר בהחלט נכון, אך חשוב לסייג את הדברים ולציין שעדיין מוטב יהיה לטפחו ובכך להבטיח נראות חיונית ורעננה, ממש כמו ביום שבו המדשאה המוריקה הותקנה לראשונה.

אנו צועדים על הדשא דשא המשטח מעט את סיביו, מארחים עליו לא פעם ארוחות משפחתיות או עם חברים, ישנו לכלוך הנישא ברוח וישנם ימים של אובך ואבק (מדריך זה נכתב ימים מאובקים וחמים); כולם ככולם משפיעים על הדשא שלפתע מאבד מעט מחיותו ורעננותו. 

מה עושים? אם כבר יצא לכם לבצע מחקר קצרצר בנושא הדשאים הסינטטיים, וודאי שפגשתם במונחים כמו מנקה דשא סינטטי, מבריש או שואב. 

כאן נשים את הדברים על דיוקם, נסביר לכם את החשיבות שבניקוי ושימור הדשא, וכן את האמצעים והמכשור העומדים לרשותכם.

מכשיר להברשת דשא סינטטי 

בחיפוש מהיר ברשת אחר מנקה דשאים סינטטיים פגשתם במעין מכשיר דמוי מכסחת דשא? במילים אחרות, פגשתם במכשיר העונה לשים מבריש דשא.

לדשאים סינטטיים, בכל איכות ולו הטובה ביותר, יש את הנטייה הטבעית להשתטח מעט במרוצת הזמן, לאור הדריכה החוזרת והנשנית, או הנחת חפצים כבדים כמו טרמפולינה לילדים, שולחן אוכל וכיסאות וכיוצא בכך.

האם עלינו להכיר בכך כ'גורל אכזר'? וודאי שלא! ובאמצעות מכשיר להברשת דשא סינטטי ניתן להזקיף את סיבי הדשא מחדש ולשמר את מראהו, בדיוק כפי שהיה בעת שנקנה.

האם אותו מכשיר גם שואב את הדשא?

וכאן המקום להסביר כי המכשיר אמנם מתפקד גם כמנקה דשא סינטטי, אך אין זהו תפקידו העיקרי.

נדגים זאת על הסוויפר פלוס, מבריש הדשא הסינטטי שלנו בפשוט ירוק. מדובר במכשיר שאנו מתגאים בו בכל פעם מחדש. הוא מגיע בעוצמה של 2000 וואט, וכן כולל בתוכו פיצ'ר להרמת לכלוכים מן הדשא ואיסופם אל תוך סל קיבולת.

אם כך, למה שלא נכריז עליו כמנקה בריש גלי? ובכן, כיוון שזוהי פעולה נלווית ולא עיקרית. הסוויפר פלוס, עם כל עוצמתו הרבה, איננו שואב והוא איננו מסוגל להרים כל לכלוך ולכלוך.

לשם ניקויו ההרמטי של הדשא, אנו ממליצים להצטייד במכשירים נוספים, בין אם חשמליים ובין אם קלאסיים ופשוטים: שואב אבק שהרי דשא סינטטי הוא בסופו של דבר מעין שטיח מוריק, מפוח עלים במקרה ובו תרצו לאגור את כל העלים והלכלוך אל תוך ערימה אחת ולאספה אל פח האשפה ומטאטא רגיל שעמו תוכלו להבטיח את ניקויו של הדשא.

האם ניקוי הדשא הסינטטי משפיע על 'בריאותו'?

חד-משמעית שכן.

ראשית כל למען ההרגשה הפנימית שלנו, אין כיף גדול יותר מחצר מטופחת.

שנית, הרי ששימור מראהו הזקוף של הדשא מאריך גם את חיי המוצר ומבטיח לכם מדשאה מוריקה לאורך שנים ארוכות יותר.

ולסיום, לכלוך ולו ברמה מועטה המצטבר על גבי מרבדי הדשא הסינטטי, עלול להישאר כלוא בו וליצור הצטברות של חיידקים שונים.

למען חיות המחמד שלנו המשוטטות על הדשא, הפעוטות והילדים המשחקים ובשביל שנדע שאנו שומרים על ניקיונו של הדשא בדיוק כמו המרצפות שבבית, כל מה שצריך הוא לעבור עם הסוויפר ועם מטאטא או שואב אחת לכמה חודשים, והרי לנו מדשאה סינטטית מטופחת, מוריקה ומחמיאה.

התייעצו איתנו

חיפשתם מנקה דשא סינטטי ונותרתם עם שאלות נוספות? בדיוק לשם כך אנחנו פה.

צוות פשוט ירוק ישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה והתייעצות. צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר, ונציג מטעמנו ישוב אליכם בהקדם האפשרי.

מהו מנקה דשא סינטטי?

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן