כל דק סינטטי ניתן להתקין באופן עצמאי. איך מתקיני דק סינטטי עושים זאת? כל שדרוש הוא מעט חוש טכני, הרבה סבלנות ואביזרים מתאימים. במאמר זה נתאר את שלבי העבודה הנדרשים להתקנת דק סינטטי. ביצוע זהיר ומדויק של השלבים השונים יכול לעזור לכם ליצור פינת חמד חדשה בבית או בגינה.

מתחילים

הכלים הנדרשים להתקנת דק סינטטי:
פטיש, מקדחה, מברגה, פלס, מסור עגול לחיתוך, סרט מדידה, נייר שיוף (נייר זכוכית), גיר לסימון, דבק סופר-גלו, ברגים ומסמרים.
הערה חשובה! יש להשתמש אך ורק בברגים ומסמרים באיכות טובה על מנת להימנע מחלודה.

שלבי העבודה בהתקנת דק סינטטי

 1. יש להניח את קרשי הבסיס במרחק 35-30 ס"מ זה מזה, לפי הצורך. אם אתם מעוניינים להתקין דקים באלכסון, מומלץ שהרווחים יהיו קטנים.
 2. יש להניח את הדקים על הקרשים, כך שלצדי הדקים יהיה רווח של כ 4 מ"מ. בין סוף של דק סינטטי אחד לתחילתו של דק שני יהיה רווח של 2 מ"מ. הרווחים נועדו כדי לאפשר זרימת מים דרך החריצים. וכן מרווח התפשטות בהתאם לטמפרטורה, אין לגעת בשלב זה בדקים המציצים מהקצה.
 3. כל אחד מהדקים יש לחזק באמצעות שני ברגים כך שיחברו את הדקים לקרשים הבסיסיים. יש להבריג כל אחד מהברגים במרחק 1.25 ס"מ מצידי הדק.
 4. כדי לדאוג שהברגים לא ייראו, יש להבריג אותם לעומק ולהשתמש בפטיש כדי לסיים את הנעיצה. כמו כן, יש לדאוג שחלק מהדק יכסה את הברגים.
 5. בסיום ההברגה יש לסמן בגיר לבן את גבול השטח הרצוי ולחתוך באמצעות מסור את חלקי הדקים המיותרים. יש להדביק או לנעוץ את מכסה הצד בקצוות הדקים המופנים כלפי חוץ, כך שיתקבל מראה שלם ואסתטי. מומלץ ללטש את נקודת המפגש ולהדק עם מכסה הצד.
 6. דק סינטטי, הפרופילים ושאר האביזרים אותם מספקת אקולוג הם אביזרים פשוטים ונוחים לשימוש, כך שניתן להרכיב משטח של דק סינטטי במספר שלבים בלבד. עם זאת, חשוב לנו לומר כי למרות שההרכבה יכולה להיעשות באופן עצמאי, מומלץ להתייעץ עם אחד ממומחי החברה.

צפו במגוון מוצרי דק סינטטי של פשוט ירוק

היתרונות בדק סינטטי

 1. אחריות ל 25 שנה!
 2. פשוט ירוק – הדק העמיד, נראה ומרגיש טבעי!
 3. במראה יוקרתי עם גימור ברמה גבוהה.
 4. עמיד בטמפרטורות משתנות וקיצוניות, מתאים לאקלים הישראלי.
 5. אינו משנה צורה כתוצאה ממים או ממזג אויר.
 6. מידותיו קבועות ומדויקות ברמת המ"מ.
 7. ללא שבבים ('קוצים') ובטוח לילדים.
 8. מונע החלקה ומיועד גם לסביבת מים, בריכות וים.
 9. בלתי חדיר ללחות ואיננו סופג ריחות ונוזלים.
 10. ניתן לשטיפה ללא חשש כמעט בכל חומר חיטוי או ניקוי .
 11. עמיד בפני מזיקים, שמנים, אש, עובש ובקטריות, ללא טרמיטים וללא שרף.
 12. התקנה פשוטה ללא ברגים באמצעות מחברים סמויים המונעים סכנת פציעה

תחזוקת דק סינטטי

 1. דק עץ הוא תוספת פופולרית לבתים ולצימרים. הדק מאפשר קרבה יתירה אל הטבע, בניית מרפסות ייחודיות, וכן פתרון אלטרנטיבי לריצוף חוץ בחצר מסביב לבריכה או כחלק מהגינה. העץ מעניק לחצר חמימות ויופי, ומאפשר מגוון עיצובים מרעננים לסביבת הבית. יחד עם זאת, לעץ כמה חסרונות שאת הפתרון להם ניתן למצוא בהתקנת דק סינטטי. לדק הסינטטי מראה של עץ, ללא החסרונות של העץ הטבעי.

  דק מעץ דורש תחזוקה, העץ הוא חומר חי ונושם, והשינויים במזג האוויר נותנים בו את סימניהם, כתוצאה מכך יש לשייף ולצבוע אותו אחת לכמה שנים, על מנת לשמור אותו במצב תקין. לעומת זאת, דק סינטטי אינו דורש תחזוקה, אין צורך לצבוע אותו והוא עמיד בפני נזקי קרינת שמש ומזג אוויר.

מראה אחיד ומוצר ירוק

מכיוון שהעץ הוא חומר טבעי, לא ניתן לקבל מראה אחיד של קורות הדק. הגוון יכול להיות מאוד דומה, אך כל עץ הוא ייחודי ולכן כל קורה תהיה בעלת מראה שונה במקצת מקורות אחרות. אתה בוחר את סוג העץ ממנו יורכב הדק, אך את פרישת העיניים על גבי הקורות ואת הדרך בה ישתרגו נימי העץ על גביהן – אינך יכול לדעת מראש. כשמדובר בדק סינטטי, ניתן לקבל מראה אחיד, אין הבדל בין קורה אחת לשנייה וברגע שבחרת את הגוון המועדף עליך, אתה יודע שזה מה שתקבל.

מוצר ירוק

בני האדם מנצלים את משאבי הטבע של כדור הארץ ללא רחמים, השימוש בעצים לצרכי בנייה מדלדל את שטחי היערות בעולם ומפר את המאזן הסביבתי. הדק הסינטטי המיוצר על ידי חברת פשוט ירוק, מאפשר לך לקבל את אותו מראה ואותה תחושה של דק עץ, ללא שימוש בעץ.

עמידות, פשטות, גמישות ומגוון

הדק הסינטטי של פשוט ירוק הוא מוצר עמיד ואמין. לקורות מרכיב חוסם קרינת UV, להגנה מנזקי השמש, וכן עמידות גבוהה בפני אש. התקנת דק סינטטי פותרת אתכם מן הצורך לתקן, לשפץ ולחדש את הדק לעתים תכופות. הדק עמיד לתקופה של לפחות עשרים וחמש שנים.
התקנת דק סינטטי היא פשוטה – אין צורך להיות בעל מקצוע מדופלם ולחפש שיפוצים בתל אביב, תוכל להתקין את הדק בכוחות עצמך. אפשרויות ההתקנה של הדק הסינטטי רבות, ניתן להתקינו בחוץ או בפנים, הוא מתאים להתקנה בסביבה רטובה ומשמש כמונע החלקה. ניתן להתקינו ליד בריכה או ג'קוזי, ואף כמשקוף או גדר. האפשרויות רבות והבחירה בידיך. בנוסף לכל אלו, הדק הסינטטי מגיע במגוון של שישה צבעים, מהם תוכל לבחור את הצבע המועדף עליך.

לסיכום

דק סינטטי מהווה פתרון יעיל, אלגנטי, אסתטי ועמיד לריצוף פנים או חוץ, אפילו דק סינטטי למרפסת, לחצר ולגינה. הדק הסינטטי מעניק לכם את מראה העץ, ללא הפגיעה במשאבי הטבע וללא צורך בתחזוקה שוטפת. יתרונותיו הרבים של הדק הסינטטי הופכים אותו לתחליף ראוי ומבוקש לדק העץ המסורתי.

התקנת דק סינטטי

מתעניינים במוצר הזה או במוצרים אחרים?
השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו חוזר אליכם בהקדם האפשרי

דברו איתנו בווצאפ!
דילוג לתוכן